Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT nie stwierdziła naruszenia przepisów w programie TVP "Motel Polska"

KRRiT dostała skargi na wydania programu "Motel Polska" z 26 listopada i 3 grudnia 2020 roku (screen: Vod.tvp.pl/video/motel-polska)

Telewizja Polska nie naruszyła przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w programie "Motel Polska" - uznała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po skargach, jakie do niej trafiły.

KRRiT pod koniec 2020 roku otrzymała dwie skargi na wydania emitowanego w TVP 1 programu z 26 listopada i 3 grudnia. - Sformułowane zarzuty odnosiły się do promowania w tych audycjach treści homofobicznych i mowy nienawiści wobec osób transpłciowych - informuje "Press" rzeczniczka Krajowej Rady Teresa Brykczyńska. - Po przeprowadzonych postępowaniach KRRiT nie stwierdziła naruszenia przepisów ustawy o radiofonii i telewizji - dodaje.

TVP 1 emituje "Motel Polska" od połowy września 2020 roku. To hybrydowy serial reality o tematyce polityczno-lifestylowej. Goście motelu komentują rzeczywistość polityczną, społeczną i kulturalną, wśród nich, jak pisaliśmy, są działacze Prawa i Sprawiedliwości. Gospodarzem programu jest Jacek Łęski.

(KOZ, 12.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.