Dział: RADIO

Dodano: Maj 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Mikołajewski gospodarzem audycji w Radiu Nowy Świat

Jarosław Mikołajewski jest poetą, eseistą, reportażystą i tłumaczem (fot. materiały prasowe)

Do redakcji Radia Nowy Świat dołącza Jarosław Mikołajewski, polski poeta, pisarz i tłumacz języka włoskiego. Poprowadzi audycję "Punkt widzenia. Słowo daję”. Pierwszą - w najbliższą środę.

„Punkt widzenia” to godzinny program poruszający zagadnienia społeczne, społeczno-polityczne, historyczne, naukowe i filozoficzne. Emitowany jest od poniedziałku do czwartku o godz. 21. Prowadzą ją również Beata Grabarczyk i Jerzy Sosnowski. Gospodarzem programu był również Marek Kacprzak, który odszedł z Radia Nowy Świat i został rzecznikiem prasowym klubu parlamentarnego Lewicy.

Nowy gospodarz audycji Jarosław Mikołajewski jest poetą, eseistą, reportażystą, tłumaczem, a od niedawna pisze również dramaty. W 2014 roku został odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Jest pomysłodawcą i przewodniczącym kapituły Nagrody Literackiej im. Leopolda Staffa oraz członkiem kapituły Poznańskiej Nagrody Literackiej.

Na Patronite.pl Radio Nowy Świat wspiera ponad 31,5 tys. użytkowników, którzy do tej pory wpłacili 9 mln zł. Rozgłośnia ma niespełna 660 tys. zł miesięcznych wpłat. W zeszłym tygodniu w miesięcznym finansowaniu prześcignęło ją Radio 357

(BAE, 11.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.