Dział: RADIO

Dodano: Maj 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio 357 prześcignęło Radio Nowy Świat w miesięcznym finansowaniu

W trzy tygodnie od osiągnięcia poprzedniego celu (11 kwietnia) kwota miesięcznego wsparcia Radia 357 wzrosła o 50 tysięcy złotych (fot. materiały prasowe)

Internetowe Radio 357 ma już 667 tys. zł miesięcznego finansowania na platformie Patronite. Tym samym prześcignęło swojego rywala - Radio Nowy Świat. 

16 kwietnia Radio 357, tworzone przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia, ogłosiło nowy cel na Patronite.pl - 660 tys. zł miesięcznych wpłat. Udało się go osiągnąć m.in. za sprawą emisji pierwszego "Polskiego Topu", który nadano 3 maja. Audycja cieszyła się największym zainteresowaniem od startu nadawania. Tego dnia radia słuchano na 262 tys. urządzeń. 

Paweł Sołtys, prezes spółki 357, zaznacza, że dziennikarze nie spodziewali się aż tak dużego zainteresowania inicjatywą. - Słuchacze nas pozytywnie zaskoczyli, zresztą nie pierwszy raz. To było wzruszające, jeden z ważniejszych momentów w ciągu tych czterech miesięcy naszego nadawania - mówi. - Spodziewaliśmy się zainteresowania - trochę ze względu na liczbę głosów oddanych na Top, a trochę czuliśmy, że ten dzień jest dla słuchaczy ważny, że na niego czekają, spędzają go z nami. I rzeczywiście cały dzień był magiczny, wielokrotnie lały się łzy wzruszenia. A w trakcie audycji słuchacze postanowili dać nam dodatkowy sygnał, że robimy ważne dla nich rzeczy. Pobiliśmy nowy rekord zbiórki. Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego odzewu. 

Z wyliczeń radia wynika, że w trzy tygodnie od osiągnięcia poprzedniego celu (11 kwietnia) kwota miesięcznego wsparcia Radia 357 wzrosła o 50 tys. zł. W tym czasie radio pozyskało także ponad 2,8 tys. nowych patronów. Osiągając 667 tys. zł miesięcznych wpłat, Radio 357 prześcignęło swojego rywala Radio Nowy Świat, który obecnie może liczyć na 660 tys. zł wsparcia. 

- Nie ma wyścigu między nami. Rozwijamy się w tempie, które ustalają patroni wspierający nasze radio - tłumaczy Sołtys. Prezes Radia 357 zapowiada, że wkrótce ogłoszą nowy cel.

Redaktor naczelna Radia Nowy Świat Magda Jethon na pytanie, czy w związku z przejęciem prowadzenia przez 357, RNŚ planuje nowości, aby pozyskać nowych słuchaczy, odpowiada, że planują różne inicjatywy, ale nie mają one związku z jakimkolwiek wyścigiem. - My się z nikim nie ścigamy, idziemy konsekwentnie własną drogą. Bo jak powiedział Wojciech Mann w dniu uruchomienia radia: "To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat". Kreujemy więc nowe przedsięwzięcia zarówno antenowe, jak i pozaantenowe - zaznacza Jethon.

Na Patronite.pl rozgłośnię wspiera ponad 30,9 tys. użytkowników, którzy do tej pory wpłacili 3,69 mln zł. Z kolei Radio Nowy Świat, mimo że ma mniejsze miesięczne finansowanie, wspiera więcej osób, bo 31,5 tys. RNŚ od założenia zbiórki na Patronite w kwietniu 2020 roku zebrało 8,94 mln zł.

(BAE, 05.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.