Dział: PRASA

Dodano: Maj 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Lis ponownie przeprosił Krystynę Pawłowicz

Pierwsze przeprosiny Lisa skierowane do Pawłowicz opublikowano w lipcu 2020 (screen YouTube/Tomasz Lis)

W najnowszym wydaniu "Newsweek Polska" wydrukowano przeprosiny redaktora naczelnego pisma Tomasza Lisa skierowane do Krystyny Pawłowicz, byłej posłanki PiS. Tygodnik już drugi raz publikuje te same przeprosiny w sprawie tekstu z 2016 roku.

"W publikacji zawarto bezpodstawne i niezgodne z prawdą twierdzenia dotyczące Pani Krystyny Pawłowicz. (…) Publikacja zawiera nieprawdziwe informacje dotyczące życia prywatnego i rodzinnego powódki oraz ukazuje postać Pani Krystyny Pawłowicz w sposób niezgodny z prawdą" - napisał w przeprosinach Lis. Dotyczyły one artykułu "Bulterierka Prezesa" autorstwa Renaty Kim i Eweliny Lis, który ukazał się w "Newsweek Polska" 18 kwietnia 2016 roku.

Prawomocny wyroku w sprawie naruszenia dóbr osobistych, o co pozwała Lisa Pawłowicz, zapadł w 2019 roku. W lipcu ub.r. na łamach "Newsweek Polska" opublikowano przeprosiny, ale zdaniem Pawłowicz (obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego) nie były one wykonaniem wyroku. Argumentowała wówczas, że czcionka z tekstem przeprosin była za mała - podobnie jak wielkość ramki z tekstem. O brak wykonania wyroku Pawłowicz upominała Lisa na Twitterze, ostatnio 4 maja: "Od wielu miesięcy czekam na sądownie nakazane panu wyrokiem stosowne, właściwe przeprosiny za oszczerczą publikację sprzed lat".

Jak wynika z danych Polskiego Badania Czytelnictwa, w lutym średnia sprzedaż ogółem "Newsweek Polska" wyniosła 73 089 egz.

(PTD, 11.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.