Dział: INTERNET

Dodano: Maj 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wicenaczelny obszaru technologie Piotr Urbaniak odchodzi z Wirtualnej Polski

Piotr Urbaniak odchodzi z WP po śledztwie przeprowadzonym w firmie przez wewnętrzną komisję (fot. archiwum)

Wewnętrzna komisja, która miała wyjaśnić sprawę zarzutów o niewłaściwe zachowanie, dowiodła, że wicenaczelny obszaru technologie w Wirtualnej Polsce Piotr Urbaniak naruszał standardy pracy. Firma rozwiązała umowę za porozumieniem stron.

Piotr Urbaniak nie poczuwał się do winy. - Jestem z WP związany umową. Nic mi nie wiadomo, żeby cokolwiek miało się zmienić. Czekam na zakończenie prac komisji - mówił w czwartek "Pressowi". Później rzecznik Wirtualnej Polski Michał Siegieda poinformował, że wewnętrzna komisja, badająca zgłoszone przypadki nieprawidłowości w redakcji technologii, zakończyła już prace.

- W związku z tym, że niektóre zachowania wicenaczelnego tego obszaru były niezgodne z wartościami promowanymi w WP i naruszały standardy pracy, komisja jednogłośnie rekomendowała zakończenie z nim współpracy. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron - zaznacza Siegieda.

Piotr Urbaniak nie ma na razie planów zawodowych. - Nie jestem w stanie zadeklarować, że zostaję w branży mediowej. Mam doświadczenie programistyczne i jako elektronik, więc nie wykluczam rozwoju w tych kierunkach - tłumaczy. 

W Wirtualnej Polsce pracuje od 2018 roku. W marcu tego roku został awansowany na wicenaczelnego obszaru technologie. Pod koniec kwietnia powstała w jego sprawie komisja wyjaśniająca, ponieważ zarzucono mu niewłaściwe zachowanie wobec współpracowników.

(BAE, 10.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.