Temat: Grand Press Photo

Dział: PRASA

Dodano: Maj 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

272 zdjęcia w finale Grand Press Photo 2021

Jury obradowało online w składzie: przewodniczący Romain Laurendeau, Anna Bedyńska, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz (fot. Archiwum własne)

W sumie 272 fotografie w grupie zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych oraz Young Poland nominowało jury do finału XVII edycji Grand Press Photo. Dziś rozpoczyna się głosowanie na Nagrodę Internautów spomiędzy zdjęć wskazanych przez jury do finału.

Do konkursu zgłoszono w tym roku 4517 zdjęć. Oceniane były w pięciu kategoriach w grupie zdjęć pojedynczych, w czterech kategoriach w grupie reportaży, w kategorii projektów dokumentalnych oraz Young Poland.

W dniach 23-25 kwietnia poprzez wideokonferencję online obradowało jury w składzie: przewodniczący Romain Laurendeau, Anna Bedyńska, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz. Nominowało do finału 44 zdjęcia pojedyncze, 10 reportaży i cztery projekty dokumentalne, wykonane przez 57 autorów.

W tym roku po raz czwarty w ramach Grand Press Photo zorganizowano konkurs Young Poland – mogą w nim startować fotografowie pełnoletni, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia i nigdy wcześniej nie brali udziału w Grand Press Photo. Do finału nominowano 7 zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże.

W ramach GPP organizowany jest także osobny konkurs Photo Book - na najlepszą książkę z fotografią prasową i dokumentalną wydaną po raz pierwszy w 2020 roku. O tytuł Photo Book of the Year 2020 konkuruje 10 publikacji.

Od ubiegłorocznej edycji Grand Press Photo Organizator ustanowił dodatkową nagrodę, której partnerem jest Onet.pl. Wraz z ogłoszeniem nominacji rusza głosowanie na Nagrodę Internautów, w którym wybrać można najlepszą pracę spośród wszystkich nominowanych przez jury zdjęć z grupy pojedynczych oraz fotoreportaży. Wszystkie nominacje dostępne są na stronie www.grandpressphoto.pl, a panel do głosowania na Nagrodę Internautów na Press.pl.
Głosowanie widzów potrwa do 12 maja do godziny 23:59.

Laureatów Grand Press Photo 2021 poznamy podczas transmisji live z gali ogłoszenia wyników 13 maja.

Partnerami GPP 2021 są:
• Partner kategorii Ludzie: Miasto Gdańsk
• Partner kategorii Życie codzienne: Provident Polska
• Partner kategorii Środowisko: Spółka Biurowa Skanska w regionie CEE
• Partner kategorii Wydarzenia: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
• Partner kategorii Projekt dokumentalny: Canon
• Partnerzy: ColorOffOn, Cocosound, F25 Production House
• Główny patron medialny i partner Nagrody Internautów: Onet.pl
• Patroni medialni: Digital Camera, Fotopolis

(CP, 05.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.