Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ipsos, Kantar i PBS wybrane do współpracy przez Krajowy Instytut Mediów

Budżet Krajowego Instytutu Mediów wynosi 30 mln zł (fot. Karolina Grabowska/Pexels)

Krajowy Instytut Mediów, odpowiadający za badanie założycielskie jednoźródłowego pomiaru mediów, wybrał do współpracy trzy agencje badawcze: Ipsos, Kantar i PBS.

Agencje w maju zaczną prowadzić prace terenowe badania pilotażowego, poprzedzającego zasadnicze badanie założycielskie. Na potrzeby tego ostatniego zostanie rozpisany odrębny przetarg.

Badanie założycielskie będzie realizowane na próbie ponad 30 tys. gospodarstw domowych i weźmie w nim udział ponad 60 tys. respondentów. Równolegle w jego trakcie powstanie hybrydowy telemetryczny panel walidacyjny z 3 tys. panelistów oraz 10 tys. panel trendów. 

Tegoroczny budżet Krajowego Instytutu Mediów, jak ujawnił szef KRRiT Witold Kołodziejski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", wynosi 30 mln zł.

(KOZ, 28.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.