Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube zablokował trzy prorosyjskie kanały na Ukrainie

W lutym prorosyjskie kanały wypadły z ukraińskiej telewizji, teraz zostały zablokowane na YouTube (Unsplash.com)

YouTube, na wniosek ukraińskiego rządu, zablokował możliwość nadawania trzem ukraińskim kanałom telewizyjnym należącym do Tarasa Kozaka, biznesmena sympatyzującego z Kremlem.

Kanały ZiK, 112 Ukraine i NewsOne przestały odtwarzać treści - widać tylko pusty ekran z komunikatem, że są niedostępne. - „Cieszymy się, że tak wpływowa amerykańska firma jest gotowa do współpracy, jeśli chodzi o kwestie ukraińskiego bezpieczeństwa narodowego i rosyjskiej dezinformacji” - napisała na Twitterze ambasada Ukrainy w Waszyngtonie.

Posunięcie to nastąpiło po tygodniach napięć między Kijowem a Moskwą. Wspierany przez Stany Zjednoczone rząd prezydenta Wołodymyra Zełenskiego zablokował w lutym emisję tych trzech kanałów w ukraińskiej telewizji, oskarżając je o wspieranie rosyjskiej propagandy i o to, że są częściowo finansowane przez Rosję.

Właścicielem kanałów jest Taras Kozak, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, współpracownik Wiktora Miedwiedczuka, bliskiego przyjaciela Władimira Putina.

(MAC, 27.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.