Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PMPG z zyskiem w 2020 roku

Od początku kwietnia prezeską spółki jest Katarzyna Gintrowska (fot. materiały prasowe)

Przychody netto grupy kapitałowej PMPG Polskie Media SA w 2020 roku wyniosły 32,8 mln zł (spadek o 33,89 proc. w porównaniu z 2019 rokiem). Zysk netto to 5,11 mln zł (rok wcześniej spółka odnotowała 11,39 mln zł straty), a EBITDA - 2,95 mln zł (wzrost o 614,04 proc.).

Koszty ogółem to 31,55 mln zł (spadek o 35,9 proc.), w tym koszty wynagrodzeń - 5,39 mln zł (spadek o 21,96 proc.).

Spadek przychodów to efekt pandemii, jak podaje spółka w komunikacie, a dotyczył głównie sprzedaży drukowanej wersji tygodnika "Wprost" i przychodów z eventów. Na polepszenie zyskowności wpływ miały natomiast spadek kosztów wydawniczych związany z końcem wydawania papierowego "Wprost" i działania restrukturyzacyjne.

Spółkami zależnymi PMPG są Orle Pióro sp. z o.o., wydawca "Tygodnika do Rzeczy", i AWR Wprost, wydawca tygodnika "Wprost", który w 2020 roku przestał się ukazywać w wersji drukowanej.

Od kwietnia prezeską spółki jest Katarzyna Gintrowska, która zastąpiła na tym stanowisku Ilonę Weiss (pełniła funkcję od stycznia). Wcześniej w zarządzie zasiadali Piotr Piaszczyk, Ewa Rykaczewska i Robert Pstrokoński, ale zrezygnowali pod koniec 2020 roku.

W poniedziałek na zamknięciu kurs akcji PMPG wyniósł 5,35 zł. Wyniki zostały opublikowane po zamknięciu giełdy.

(JSX, 27.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.