Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiana szefowej Teatru Telewizji, produkcją spektakli zajmuje się agencja filmowa TVP

Kalina Zalewska kierowała jednostką wiosną 2020 roku (screen: YouTube/ TVP VOD)

Telewizja Polska w maju pokaże pierwsze dwa spektakle Teatru Telewizji, za które od strony produkcyjnej odpowiada Agencja Kreacji Filmu i Serialu TVP. Stanowisko straciła szefowa Teatru Telewizji Kalina Zalewska.

Z naszych informacji wynika, że od kilku miesięcy Teatr Telewizji (wcześniej jednostka nazywała się Agencja Kreacji Teatru Telewizji Polskiej) odpowiada za spektakle od strony merytorycznej, a od produkcyjnej - właśnie Agencji Kreacji Filmu i Serialu. - Tam gdzie są dwie pary oczu, ryzyko nadużyć maleje - dowiadujemy się od informatora z TVP.

Teatr Telewizji zamawia teraz produkcje w Agencji Kreacji Filmu i Serialu, a potem je odbiera i kolauduje. Do Teatru Telewizji z biura programowego przeniesiono decydowanie o budżecie spektakli (nie jest już potrzebna kontrasygnata biura programowego). - Jednostka jest też samodzielna i suwerenna w programowaniu pasma ze spektaklami na wszystkich antenach - mówi nasz rozmówca.

P.o. dyrektorką Teatru Telewizji nie jest już Kalina Zalewska, która zaczęła kierować jednostką wiosną 2020 roku. Zastąpiła ją Kalina Cyz, jednocześnie szefowa TVP Kultura.

W zarządzie TVP nadzór nad Teatrem Telewizji oraz nad Agencją Kreacji Filmu i Serialu sprawuje Mateusz Matyszkowicz.

Pierwsza o zmianach w Teatrze Telewizji poinformowała "Rzeczpospolita".

(KOZ, 22.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.