Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple odblokowuje Parlera i przywraca do swoich sklepów

Parler to serwis popularny wśród amerykańskich prawicowych konserwatystów (screen Youtube.com/cnbc)

Apple przywrócił do swojego sklepu z aplikacjami App Store amerykański komunikator Parler. Aplikację usunięto 6 stycznia w związku z atakami zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol.

Serwis społecznościowy skupiający stronników ówczesnego prezydenta USA został wówczas zablokowany również przez Google i Amazona. Firmy zarzuciły Parlerowi rozpowszechnianie treści nawołujących do aktów przemocy. O przywróceniu serwisu poinformowała telewizja NBC, która otrzymała list od Timothy'ego Powderly, starszego dyrektora Apple ds. rządowych. Koncern nie podważył słuszności swojej wcześniejszej decyzji. Powodem przywrócenia do sklepów jest deklaracja kierujących serwisem, że będą pilnować obowiązujących standardów.

Serwis Parler, założony w 2018 roku, był popularny głównie wśród prawicowych konserwatystów. Przed zablokowaniem miał ponad 10 mln użytkowników.

(MAC, 21.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.