Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pogrzeb księcia Filipa w brytyjskich telewizjach oglądało 13,6 mln osób

Pożegnanie księcia Filipa miało największą widownię od czasu pogrzebu księżnej Diany w 1997 roku (screen: YouTube/The Sun)

Telewizyjne transmisje z pogrzebu księcia Filipa obejrzało blisko 13,6 mln widzów w Wielkiej Brytanii. To największa widownia takiej ceremonii od czasu pogrzebu księżnej Diany w 1997 roku, oglądanego przez rekordowe 32 mln osób. Pogrzeb Królowej Matki w roku 2002 oglądało 10,4 mln.

Największą widownię sobotniej uroczystości skupiła relacja w BBC - 11 mln. ITV przyciągnęła 2,1 mln, a Sky - ok. 450 tys. widzów. Brytyjczycy mogli śledzić ceremonię także za pośrednictwem stacji radiowych i na kilku kanałach na YouTube.

Kanał BBC miał w internecie 7,5 mln wyświetleń. W niedzielę relacja z pogrzebu zajmowała trzecie miejsce na liście światowych trendów YouTube. Dodatkowo wieczorny program na BBC Two, zawierający fragmenty z uroczystości, oglądało 1,31 mln widzów.

W 2018 roku relacja BBC ze ślubu księcia Harry'ego z Meghan Markle przyciągnęła 13,1 mln widzów.

Angielskie media szykują się do środowych obchodów 95. rocznicy urodzin pozostającej w żałobie królowej Elżbiety II, wdowy po księciu Filipie.

(MAC, 20.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.