Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lichocka pisze do prezesa TVP i szefa KRRiT ws. Pospieszalskiego

Joanna Lichocka jest również członkinią Rady Mediów Narodowych (fot. Piotr Molecki/East News)

Posłanka PiS Joanna Lichocka skierowała do prezesa TVP i przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) pisma ws. ostatniego wydania "Warto rozmawiać" w TVP Info. Jej zdaniem program Jana Pospieszalskiego podważył politykę rządu walki z koronawirusem.

Sprawa dotyczy wyemitowanego 12 kwietnia programu "Warto rozmawiać". Gospodarz audycji Jan Pospieszalski mówił na początku ostatniego wydania: "Walcząc bowiem z koronawirusem odnotowaliśmy zapaść w leczeniu innych groźnych, przewlekłych chorób. Coraz większa grupa lekarzy głośno wyraża swój niepokój wobec przyjętej bezalternatywnej - i jak widać mało skutecznej - polityki zdrowotnej rządu". 

Lichocka do treści programu odniosła się we wtorek wieczorem na Twitterze. "Jan Pospieszalski jest zapewne przeciw lockdownowi, bo nie może zarabiać koncertami, ale w mediach publicznych podważać w środku pandemii potrzebę noszenia masek, występować przeciw ograniczeniom itp. - no to jest jednak skandal" - napisała posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych. Wówczas zapowiedziała pismo do prezesa TVP i przewodniczącego KRRiT, które wysłała w piątek.

Czytamy w nim, że "program był jednostronny i nierzetelny, a jego celem było uderzenie w zaufanie do szczepień, stosowania obostrzeń i metod leczenia chorób wywołanych Covid-19". Jej zdaniem treści, jakie propagował prowadzący i jego goście, "mogą odnieść skutek zwiększający zagrożenie dla zdrowia i życia odbiorców". "To nie jest pierwszy taki program w TVP tego autora" - kwituje Lichocka. Kopię pisma wysłała również do prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej. W rozmowie z "Press"' Lichocka mówi, że celem pism jest wywołanie działań ws. ostatniego wydania programu Pospieszalskiego. - Praca nad redakcją programu powinna być rzetelniejsza i nie mogą się w nim pojawiać nieprawdziwe informacje - dodaje. 

TVP do tej pory nie zareagowała na apele Lichockiej. Z kolei Pospieszalski w środę mówił "Press": - To, jak postrzegam politykę dotyczącą koronawirusa, widać w moim programie.

(PTD, 19.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.