Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejne zmiany w ramówce Trójki

W ramówce Trójki pojawi się m.in. nowe przedpołudniowe pasmo (fot. Piotr Molecki/East News)

Program III Polskiego Radia wprowadza od tego tygodnia zmiany do ramówki - dowiedział się "Press". Z anteny znika m.in. "Muzyczna poczta UKF". Do grona prowadzących dołączają Gabi Andrychowicz i Katarzyna Cygler. Wydłużona zostanie audycja Wojciecha Cejrowskiego. Nową ramówkę negatywnie zaopiniowała rada programowa Polskiego Radia. 

Ramówka między 6 a 18 podzielona będzie na cztery trzygodzinne pasma. Gospodarzami poranka pozostają Łukasz Ciechański i Mateusz Drozda (w piątki). O 9 nie będzie już nadawana "Muzyczna poczta UKF", a o 10 - "Trójkowo rockowo". Z anteny spada program gospodarczy "Winien i ma" (w piątki po 9). "Muzyczna poczta UKF" w Trójce pojawiła się w roku 1970. Nadawana była przez 11 lat, następnie w latach 1991-2000. Po wznowieniu pozostawała na antenie nieprzerwanie od roku 2002. 

Od 9 do 12 słuchać będzie można nowego pasma "Trójka do południa", poprowadzą je na zmianę Gabi Andrychowicz (dawniej prezenterka m.in. Chillizet) i Katarzyna Cygler (dotychczas radiowa Czwórka).

Skrócone zostanie o godzinę pasmo "Trójka do trzeciej" - nie od 11, a od 12 do 15. O 15 bez zmian nadawane ma być popołudniowe "Zapraszamy do Trójki". Z ustaleń "Press" wynika, że w najbliższych tygodniach prawdopodobnie audycje zamienią się prowadzącymi. Gospodarzem "Trójki do trzeciej" będą Witold Lazar i Karol Gnat (w piątki) z "Zapraszamy do Trójki", a "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej i Piotr Firan (w piątki) z "Trójki do trzeciej".

Wśród zmian w weekendowej ramówce Trójki znajdzie się wydłużenie "Audycji podzwrotnikowej" Wojciecha Cejrowskiego, nadawanej w soboty o 10 - program trwać będzie do 12, a nie do 11. Ponadto niektóre audycje zmienią godziny emisji. 

W piątek nową ramówką Trójki zajmowała się na swoim posiedzeniu rada programowa Polskiego Radia. Jak ustaliliśmy, zdecydowaną większością głosów - w tym przewodniczącego Marka Suskiego i wiceprzewodniczącej Małgorzaty Gosiewskiej - jej członkowie zagłosowali za negatywnym zaopiniowaniem zmian w rozgłośni.

W pierwszym kwartale 2021 roku udział Programu III w czasie słuchania wynosił 2,1 proc. (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

(KOZ, 19.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.