Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Cowzdrowiu.pl ma własne duże studio do nagrywania konferencji

Studio można przekształcić w salę konferencyjną mieszczącą nawet 40 osób (fot. Cowzdrowiu.pl)

Serwis Cowzdrowiu.pl, który rok temu uruchomiła dziennikarka medyczna Aleksandra Kurowska, ma już w pełni profesjonalne własne studio nagrań.  

- Robimy coraz więcej konferencji, współpracujemy przy webinarach, więc uznałam, że najwygodniej będzie mieć własne studio, bez dopytywania o terminy, wynajem. We własnym studiu mamy też kontrolę nad przestrzeganiem reżimu sanitarnego, pewność, że pomieszczenia są wietrzone, sprzęty dezynfekowane - opowiada Aleksandra Kurowska, założycielka i redaktorka naczelna serwisu Cowzdrowiu.pl.

60-metrowe studio powstało przy redakcji serwisu zlokalizowanej na parterze zabytkowej kamienicy przy ul. Konopnickiej, w ścisłym centrum stolicy - blisko sejmu i placu Trzech Krzyży. Jest przystosowane do nagrywania seminariów z udziałem kilku prelegentów. Sam greenbox ma 17 m długości. Studio wyposażone jest w system przesuwania kurtyny, jak trzeba, można przekształcić je w salę konferencyjną mieszczącą nawet 40 osób.

- Inwestycję sfinansowaliśmy w pełni ze środków redakcji. W tym zakresie współpracowaliśmy z firmą Bemix Media Group. Zdecydowaliśmy się, że nie będziemy  kupować kamer – zapewnia nam je firma, z którą współpracujemy zarówno przy nagraniach wideo, jak i streamach konferencji - mówi Kurowska. Firmą tą jest JW Films Jakuba Węglińskiego.

Kolejnym etapem my być zaprojektowanie wirtualnego studia 3D.

W studiu będą nagrywane m.in. podcasty - w serwisie Cowzdrowiu.pl zajmuje się nimi była dziennikarka Polskiego Radia Anna Rokicińska.

Kurowska zamierza zarabiać na wynajmowaniu studia i realizacji programów dla klientów, w tym celu nawiązała współpracę z kamerzystami, montażystami, fotografami, graficzką, a nawet z wizażystkami. - Już w pierwszych dniach od uruchomienia obsługiwaliśmy technicznie kongres z udziałem ponad 20 ekspertów realizowany w trybie hybrydowym i z naszej strony zlecenie to obejmowało m.in. streaming oraz oprawę graficzną - mówi dziennikarka. Zauważa, że w czasie pandemii nie tylko w ochronie zdrowia znacząco wzrosło zapotrzebowanie na różne formaty wideo oraz streaming.

(GK, 15.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.