Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Konkurs dziennikarski "Kultura w pandemii - pandemia w kulturze"

Na zwycięzców w obu kategoriach czeka po 15 tys. zł (fot. Glenn Carstens-Peters/Unsplash.com)

Do 15 maja można zgłaszać reportaże i teksty publicystyczne do konkursu pod hasłem „Kultura w pandemii – pandemia w kulturze”. Jego organizatorami jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Towarzystwo Dziennikarskie i Fundacja Collegium Civitas.

Organizatorzy podkreślają, że pandemia radykalnie zmieniła funkcjonowanie kultury, jej odbiorców i twórców. „Sporo już o tym napisano, chcemy jednak wesprzeć kolejne wartościowe świadectwa tego czasu. Zwłaszcza dziś, gdy wolne słowo jest na wagę złota” - argumentują.

Prace – wyłącznie niepublikowane dotychczas teksty – można zgłaszać w obu lub w jednej kategorii. Teksty mogą liczyć maksymalnie 14 tysięcy znaków ze spacjami. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja pod adresem: [email protected].

Jury konkursu tworzą: Ryszard Bańkowicz (przewodniczący) i Rafał Skąpski z ZAiKS, Elżbieta Sawicka i Cezary Łazarewicz z Towarzystwa Dziennikarskiego oraz Jacek Żakowski z Collegium Civitas. Sekretarzem (bez prawa głosu) jest Jacek Rakowiecki z Fundacji Collegium Civitas.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 15 czerwca. Pierwsza nagroda w obu kategoriach to 15 tys. zł, drugie nagrody wyniosą po 8 tys. zł. Jury przyzna też po trzy wyróżnienia w obu kategoriach – każde po 2 tys. zł. Regulamin dostępny jest na stronach internetowych organizatorów. 

Pandemia radykalnie zmieniła funkcjonowanie kultury, jej odbiorców i twórców. Sporo już o tym napisano, chcemy jednak...

Opublikowany przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS Poniedziałek, 15 lutego 2021

(PTD, 13.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.