Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix pokaże musical o księżnej Dianie przed premierą na Broadwayu

Widzowie Netflixa pierwsi przekonają się, jak Jeanna de Waal poradziła sobie z rolą księżnej Diany (screen: YouTube/Broadwaycom)

1 października Netflix pokaże musical "Diana", który w grudniu będzie miał premierę na Broadwayu. Serwis za 450 mln dol. kupił też prawa do kontynuacji filmu kinowego "Na noże". 

Producenci musicalu liczą, że prezentacja opowieści o zmarłej tragicznie w 1997 roku księżnej Walii w mającym ponad 200 mln subskrybentów Netflixie zwiększy chęć obejrzenia widowiska także na żywo.

Premiera musicalu pierwotnie była planowana na marzec 2020 roku, potem na maj, ale plany pokrzyżowała pandemia. Według aktualnych planów amerykańskie teatry mają zostać otwarte 1 grudnia. Premiera "Diany" przewidywana jest na 16 grudnia. 

W obsadzie znaleźli się: Jeanna de Waal jako Diana, Roe Hartrampf jako książę Karol, Erin Davie jako Camilla Parker Bowles i dwukrotna zdobywczyni nagrody Tony - Judy Kaye jako królowa Elżbieta. Bilety na nowojorskie spektakle są już w sprzedaży.

Netflix poinformował też, że za 450 mln dol. kupił od Media Rights Capital prawa do kontynuacji nominowanego do Oscara za scenariusz filmu "Na noże". W "Knives out 2" i "Knives out 3", tak jak w pierwszym filmie, ma wystąpić Daniel Craig.

(MAC, 06.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.