Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mirosław Rogalski odchodzi z Polskiego Radia, Tomasz Kowalczewski wraca na Myśliwiecką

Mirosław Rogalski w Polskim Radiu pracował rok (screen Vod.tvp.pl)

Z Polskiego Radia odchodzi Mirosław Rogalski, redaktor naczelny Studia Reportażu i Dokumentu oraz wicedyrektor Programu III. Wiceszefem studia został były szef radiowej Trójki Tomasz Kowalczewski.

Z naszych informacji wynika, że Mirosławowi Rogalskiemu skończyła się umowa. W kwietniu 2020 roku został on wicedyrektorem radiowej Trójki, a we wrześniu 2020 roku - redaktorem naczelnym Studia Reportażu i Dokumentu. W ostatnich miesiącach Rogalski nie pracował już w Trójce, ale nadal zajmował stanowisko wicedyrektora tej anteny.

Jak się dowiedział "Press", na stanowisku szefa Studia Reportażu i Dokumentu Mirosława Rogalskiego zastąpił jego dotychczasowy zastępca Krzysztof Gottesman. Z kolei wicedyrektorem studia został Tomasz Kowalczewski, zastępca dyrektora Biura Współpracy z Zagranicą. Kowalczewski wcześniej - od listopada 2019 roku do maja 2020 roku - kierował Programem III. Zarówno Trójka, jak i Studio Reportażu i Dokumentu mieszczą się przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie.

W ostatnich miesiącach ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia odeszło sześć dziennikarek: Dorota Boniecka-Górny, Ewelina Karpacz-Oboładze, Olga Mickiewicz-Adamowicz, Agnieszka Szwajgier, Katarzyna Błaszczyk i Hanna Bogoryja-Zakrzewska. W styczniu pracę w studiu rozpoczęli natomiast Katarzyna Handerek i Jacek Kisielewski.

Mirosław Rogalski w TVP 1 prowadzi "Alarm!" i "Magazyn ekspresu reporterów". Wcześniej prowadził studio produkcji filmowych RMedia. W latach 1997-2005 był związany z Grupą TVN, m.in. organizując oddział w Toruniu; współpracował z "Faktami" i "Uwagą!".

(KOZ, 01.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.