Dział: PRASA

Dodano: Marzec 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowy związek zawodowy w RAS Polska już nie tymczasowy

W RAS Polska działa już m.in. Solidarność (fot. Piotr Molecki/East News)

Komisja Tymczasowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. przekształciła się w Komisję Zakładową. Związek chce m.in. walczyć o etaty w firmie oraz o dodatkowe wynagrodzenie za pracę w weekendy, noce i po godzinach.

22 marca walne zebranie członków zdecydowało o przekształceniu powstałej w styczniu Komisji Tymczasowej w stałą Komisję Zakładową OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Ringier Axel Springer Polska sp. z .o.o. Wybrano także kilkuosobowe prezydium i komisję rewizyjną. Związek nie ma przewodniczącego, w skład prezydium wchodzi Marcin Terlik, redaktor i dziennikarz Onetu, który odpowiada za kontakty z pracodawcą.

Na zebraniu uchwalono także główne cele związku. Należą do nich m.in. kontrola zwolnień pracowników i udzielanie im wsparcia, aktualizacja systemu wynagrodzeń, uregulowanie zasad premiowania, awansów i kar dyscyplinarnych, wprowadzenie dodatkowego wynagrodzenia za pracę w dni wolne, w nocy i po godzinach, aktywizacja działań zapobiegających mobbingowi i molestowaniu oraz wprowadzenie możliwości i ułatwień w przechodzeniu z umów cywilnoprawnych na umowy o pracę. - Jesteśmy po pierwszych rozmowach z przedstawicielami pracodawcy. Liczymy na kontynuację i na to, że nasze stanowisko, jako związku reprezentującego pracowników, będzie uwzględnione przez pracodawcę – mówi o rozmowach na temat etatów Terlik.

Jak podał związek, w ciągu niecałych trzech miesięcy działania kilkakrotnie zwiększyła się liczba członków (obecnie to kilkadziesiąt osób). W RAS Polska działają już dwa inne związki, w tym Solidarność. - Kontaktujemy się z nimi, robiliśmy to do tej pory i mamy zamiar dalej to robić i wypracowywać wspólne stanowiska w sprawach, które nas łączą. A tych spraw jest sporo – mówi "Press" Terlik.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 31.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.