Dział: PRASA

Dodano: Marzec 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spór Obajtek - "Wyborcza": sąd zdecydował o zabezpieczeniu roszczenia

"Wyborcza" od końca lutego regularnie publikuje teksty śledcze na temat prezesa Orlenu (fot. Piotr Molecki/East News)

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o zabezpieczeniu roszczenia prezesa Orlenu Daniela Obajtka w sprawie przeciwko dziennikarzom "Gazety Wyborczej".

Sprawa dotyczy artykułu "Śledztwo »Wyborczej«: Obajtek dostał milionową zniżkę na apartament, a Orlen został sponsorem piłkarskiej akademii dewelopera" autorstwa Pawła Figurskiego i Jarosława Sidorowicza z 14 marca tego roku. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" napisali, że Obajtek dostał od dewelopera milionową zniżkę na luksusowy apartament, który kupił w Warszawie, a następnie później Orlen został sponsorem piłkarskiej akademii dewelopera.

Prezes Orlenu wytoczył autorom tekstu i szefom "Wyborczej" - Jarosławowi Kurskiemu i Adamowi Michnikowi - sprawę o naruszenie dóbr osobistych. We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do wniosku o zabezpieczenie roszczenia poprzez umieszczenie w internetowej wersji tekstu adnotacji, że "może zawierać nieprawdziwe informacje i bezpodstawne sugestie" na temat relacji Obajtka z deweloperem.

"Sąd stwierdził, że »artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje i bezpodstawne sugestie« naruszające moje dobra osobiste. Koniec kłamstw i pomówień!" - tak decyzję sądu skomentował na Twitterze Obajtek, zamieszczając kopię postanowienia. 

"To nieprawomocne orzeczenie ws. Obajtka, będzie zażalenie" - zapowiedział na Twitterze Roman Imielski, zastępca redaktora naczelnego "GW". Dziennik od końca lutego tego roku regularnie publikuje teksty śledcze na temat przeszłości i majątku Daniela Objtka. W odpowiedzi na nie zapowiedział pozwanie autorów artykułów i redakcję dziennika.

(PTD, 30.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.