Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polski Disney z 5 mln zł zysku. O 1/3 spadły wpływy ze sprzedaży licencji do kin

Polski Disney przeznaczy zysk na kapitał rezerwowy spółki (fot. Bo Zhong/Pexels.com)

Spółka The Walt Disney Company Polska w roku obrotowym październik 2019 - wrzesień 2020 wypracowała 5 mln zł zysku netto przy 145,9 mln zł przychodów. 

W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku przychody Disneya w Polsce spadły o 0,5 proc.

"Utrzymanie przychodów na takim samym poziomie w stosunku do poprzedniego roku obrotowego spowodowane było zwiększeniem portfolio kanałów telewizyjnych, na których możliwa była sprzedaż czasu i miejsca na cele reklamowe" - napisała spółka w sprawozdaniu z działalności zamieszczonym w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Disney, który w telewizyjnym portfolio ma Disney Channel, Disney XD i Disney Junior, ze sprzedaży czasu reklamowego uzyskał 61,1 mln zł, co oznacza wzrost o 94,7 proc. Disney kupił rozrywkową część 21st Century Fox, a w polskim portfolio Fox Networks Group są kanały Fox, Fox Comedy, National Geographic Channel, National Geo Wild i Nat Geo People.

Spółka w sprawozdaniu poinformowała, że "pandemia Covid-19 nie miała większego wpływu na poziom przychodów osiągniętych w roku obrotowym z tytułu sprzedaży czasu reklamowego, promocji oraz licencji dla DVD". "Miała natomiast wpływ na sprzedaż licencji do kin" - wskazał Disney, i podał, że kwota "szacowanego wpływu utraconych przychodów z tego tytułu wyniosła około 26 mln zł".

Wpływy ze sprzedaży licencji do kin spadły o 36,3 proc., do 50,2 mln zł. Usługi doradztwa przyniosły jej 32,4 mln zł (o 2,4 proc. mniej), a licencje DVD - 2,1 mln zł (o 31,9 proc. mniej).

Koszty działalności Disneya w Polsce były mniejsze o 0,5 proc. i wyniosły 139,3 mln zł, z czego 31,9 mln zł przeznaczono na wynagrodzenia (spadek o 22,1 proc.).

W roku obrotowym październik 2019 - wrzesień 2020 spółka zatrudniała średnio 93 osoby, o 11 więcej niż rok wcześniej.

Zysk netto The Walt Disney Company Polska wzrósł o 1,6 proc., do 5 mln zł. Decyzją właściciela 26 marca został on w całości przeznaczony na kapitał rezerwowy spółki.

Jeszcze w tym roku Disney ma uruchomić w Polsce subskrypcyjny serwis wideo Disney+.

(KOZ, 29.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.