Dział: PRASA

Dodano: Marzec 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Włoscy wydawcy porozumieli się z Google

Google jest krytykowany przez wydawców za wykorzystywania materiałów autorskich bez opłat (fot. Brett Jordan/Unsplash.com)

Grupa wydawnicza RCS Mediagroup, a także 12 innych włoskich wydawców, podpisała z Google wieloletnią umowę dotyczącą udostępniania odpłatnie treści na platformie News Showcase.

W środę poinformowała o tym należąca do RCS gazeta "Corriere della Serra". Grupa wydaje także włoski dziennik sportowy "Gazzetta dello Sport" oraz hiszpańskie gazety "El Mundo" "Marca" i "Expansion".

Koncern Google poinformował, że we Włoszech zawarł porozumienia z 13 wydawcami, dzięki czemu w Google News Showcase będzie ich 76 gazet.

Google News Showcase to platforma informacyjna. Za wyświetlane w niej treści amerykański koncern płaci wydawcom na podstawie indywidualnych umów.

(MAC, 25.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.