Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef Twittera sprzedał na aukcji charytatywnej swój pierwszy tweet za 2,9 mln dol.

Założyciel Twittera zapowiedział, że uzyskana kwota wspomoże osoby chorujące na COVID-19 w Afryce (screen: YouTube.com/WIRED)

Szef Twittera Jack Dorsey sprzedał na aukcji swój pierwszy tweet za nieco ponad 2,9 mln dol. Pierwszy w historii serwisu tweet został opublikowany 21 marca 2006 roku.

Wpis Dorseya „Właśnie konfiguruję mój twttr” został sprzedany na aukcji na platformie Valuables, będącej własnością amerykańskiej firmy Cent. Został kupiony za kryptowaluty, w momencie sprzedaży odpowiadające wartością 2 915 835,47 dol. Kupującym jest Sina Estavi - obywatel Malezji, dyrektor generalny Bridge Oracle, firmy zajmującej się technologią blockchain.

Press

(screen: Twitter.com/jack)

Dorsey, wystawiając swój tweet na sprzedaż 6 marca zapowiedział, że dochód z aukcji przeznaczy dla osób dotkniętych COVID-19 w Afryce. Tweet został sprzedany jako NFT, czyli niewymienialny token. To nierozerwalnie związany z siecią blockchain (podobnie jak kryptowaluty, np. bitcoiny) plik.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 24.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.