Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Sabine Schmitz, prowadząca "Top Gear" i kierowczyni rajdowa

Najbliższy, niedzielny odcinek "Top Gear" zostanie poświęcony pamięci Sabine Schmitz (fot. Wikimedia Commons/Jospi76)

W wieku 51 lat, z powodu choroby nowotworowej, zmarła Sabine Schmitz, prezenterka programu "Top Gear", kierowczyni wyścigowa.

Schmitz sławę zdobyła po wygraniu niemieckiej Nürburgring Nordschleife, na jednym z najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie. Dokonała tego w latach 1996 i 1997 jako jedyna kobieta. Była nazywana „Królową Nürburgring”. Popularność zawdzięczała także jeździe w tzw. Ring-taxi, gdy obwoziła turystów po torze.

W roku 2004 zaczęła się pojawiać w programie motoryzacyjnym BBC - "Top Gear", a od roku 2016 była jego współprowadzącą, najczęściej z Chrisem Evansem. W roku ubiegłym poinformowała na Facebooku, że od 2017 roku zmaga się z rakiem. Była również komentatorką zawodów w wyścigach samochodowych.

Na Twitterze pożegnali ją obecny i były prowadzący program - Paddy McGuinness i Jeremy Clarkson. Najbliższy, niedzielny odcinek "Top Gear" zostanie zadedykowany pamięci Sabine Schmitz.

(MAC, 18.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.