Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook prowadzi kampanię informacyjną przeciwko dezinformacji ws. szczepionek

Celem kampanii jest wsparcie użytkowników Facebooka w weryfikacji informacji dostępnych na temat szczepionek przeciwko COVID-19 (fot. materiały prasowe)

W ramach kampanii na Facebooku i Instagramie pojawiają się grafiki zawierające praktyczne wskazówki pomocne w rozpoznawaniu fałszywych treści.

We współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia i europejskimi partnerami fact-checkingowymi – Full Fact, Facta.news, Maldita.es i Corrective – Facebook uruchomił kampanię informacyjną "Razem przeciwko dezinformacji na temat szczepionki Covid-19". Jej celem jest wsparcie ludzi w weryfikacji informacji dostępnych internecie na ten temat. 

Odbiorcami kampanii są mieszkańcy Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Islandii, Turcji, ale także regionu Bliskiego Wschodu i Afryki.

Galeria: Polscy laureaci World Press Photo

(BAE, 11.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.