Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Discovery wprowadza GB News - brytyjski odpowiednik Fox News

GB News finansują Discovery, grupa inwestycyjna Legatum z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz brytyjski inwestor Paul Marshall (fot. Eva Dang/ Unsplash.com)

W Wielkiej Brytanii startuje telewizyjny kanał informacyjny GB News, wspierany przez koncern Discovery. Ma być brytyjskim odpowiednikiem amerykańskiego Fox News.

Prezes GB News, wieloletni dziennikarz polityczny BBC Andrew Neil, zapowiada, że "nie będzie to hałaśliwa, wściekła telewizja" i ma być bezstronna. Neil znany jest jednak z  prawicowych przekonań. Jest szefem magazynu "The Spectator". Był prezesem i założycielem Sky w 1988 roku. Neil nie tylko poprowadzi nową telewizję, ale także jej program w czasie największej oglądalności.

Dyrektor wiadomości nowego kanału, John McAndrew, ma 25-letnie doświadczenie w branży, pracował dla BBC, Sky News, ITN i NBC. Dyrektorem generalnym jest Angelos Frangopoulos, były szef Sky News Australia.

W zespole GB News mają znaleźć się znani dziennikarze: Colin Brazier (opuszcza Sky News po 23 latach), Michelle Dewberry, Inaya Folarin Iman, Rebecca Hutson, Darren McCaffrey i Dan Wootton (wieloletni prezenter Talkradio).

Oprócz Discovery kanał GB News finansuje grupa inwestycyjna Legatum z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz brytyjski inwestor Paul Marshall.

Nadający przez 24 godziny na dobę GB News będzie konkurencją nie dla Sky News, BBC News oraz ITV. Na wiosnę zapowiadany jest start News UK TV, telewizji informacyjnej Ruperta Murdocha. Jednym z jej prezenterów ma być Piers Morgan, który na początku tego tygodnia opuścił studio programu ITV "Good Morning Britannia", protestując przeciwko bronieniu Meghan Markle.

Galeria: Polscy laureaci World Press Photo

(MAC, 11.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.