Dział: RADIO

Dodano: Marzec 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wiceprezes banku ma zostać członkiem rady nadzorczej publicznego radia

Krzysztof Kozłowski od prawie roku jest wiceprezesem Banku Pekao SA - na zdjęciu z ówczesną minister przedsiębiorczości Jadwigą Emilewicz (fot. Piotr Molecki/East News)

Krzysztof Kozłowski, wiceprezes Banku Pekao SA, ma wejść do rady nadzorczej Radia Szczecin - dowiedział się "Press".

Rada Mediów Narodowych we wtorek zajmie się uzupełnieniem składu rady nadzorczej Radia Szczecin, po tym jak z zasiadania w niej zrezygnował Paweł Bakun. Krzysztof Kozłowski jest jedynym kandydatem. Większość w RMN mają politycy Prawa i Sprawiedliwości, a to oznacza, że jego wybór jest formalnością.

Krzysztof Kozłowski wiceprezesem Banku Pekao SA jest od kwietnia 2020 roku, nadzoruje on pion strategii. Wcześniej był wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz wojewodą zachodniopomorskim.

RMN we wtorek ma uzupełnić również skład rady nadzorczej Radia Katowice. W lutym miejsce Henryka Góraka miał zająć dyrektor Biura Programu "Niepodległa" Jan Edmund Kowalski, ale zrezygnował. Następnie przewodniczący RMN Krzysztof Czabański zgłosił do rady nadzorczej katowickiej rozgłośni radcę prawnego Marcina Skoczylasa, ale punkt ten wypadł z porządku obrad. Na wtorkowe posiedzenie Czabański ponownie przedstawił kandydaturę Kowalskiego. Z kolei kandydatem Juliusza Brauna jest były prezes śląskiego oddziału Polska Press Zenon Nowak.

(KOZ, 09.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.