Dział: PRASA

Dodano: Marzec 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Towarzystwo Dziennikarskie: Decyzja UOKiK ws. Polska Press narusza prawo

1 marca Orlen formalnie przejął Polska Press (fot. Piotr Molecki/East News)

Towarzystwo Dziennikarskie w liście do rzecznika praw obywatelskich stwierdza, że decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zezwalająca na przejęcie Polska Press przez Orlen "narusza prawo i powinna ulec uchyleniu".

Towarzystwo Dziennikarskie przypomina, że wnioskowało do UOKiK o dopuszczenie do postępowania jako strony. Jak pisze teraz, prezes urzędu odmówił, podnosząc, że przepisy, na które powoływało się TD, nie mają zastosowania w postępowaniach w sprawach koncentracji.

TD złożyło odwołanie od tego rozstrzygnięcia, wskazując, że prezes nie ma racji. Jak zaznacza Jan Ordyński, członek zarządu TD, rozstrzygnięcie tej kwestii w toku postępowania było "niezbędne przed wydaniem decyzji w sprawie koncentracji", a skoro prezes UOKiK tego nie zrobił, jego decyzja "jest obarczona istotną wadą, co kwalifikuje ją do wyeliminowania z obrotu prawnego".

1 marca br. PKN Orlen formalnie przejął Polska Press Grupę. Ze stanowiska prezeski zrezygnowała Dorota Stanek.

Polska Press wydaje 20 z 24 polskich dzienników regionalnych, blisko 120 tygodników lokalnych oraz serwisy internetowe, w tym Naszemiasto.pl, które w styczniu odwiedziło 8,37 mln użytkowników.

(JSX, 04.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.