Dział: PRASA

Dodano: Marzec 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Przegląd Sportowy" z dodatkiem na 100. rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego

Kazimierz Górski nazywany jest "trenerem tysiąclecia" (fot. materiały prasowe)

"Przegląd Sportowy" (Ringier Axel Springer Polska) w setną rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego ukazuje się dziś z 16-stronicowym dodatkiem, poświęconym wybitnemu trenerowi.

Na temat życia, kariery piłkarskiej i trenerskiej Kazimierza Górskiego wypowiadają się osoby, które najlepiej go znały. Poza tekstami i rozmowami wzbogaconymi wycinkami z gazet oraz cytatami zostanie też przedstawiona bogata warstwa statystyczna.

– Trenera tysiąclecia wszyscy kojarzyli i kochali. Naszym obowiązkiem, czyli gazety o stuletniej tradycji, jest przekazywanie kolejnym pokoleniom dokonań najwybitniejszych ludzi polskiego sportu, pisanie o wielkich triumfach, ale także porażkach. Kazimierz Górski był człowiekiem, który też czasami przegrywał, lecz umiał to robić z klasą, co w dzisiejszych czasach nie jest normą. Przypominamy słynne cytaty lwowiaka. Wiele z nich dotąd funkcjonuje w futbolu i chyba już tak pozostanie – mówi Paweł Wołosik, redaktor naczelny „PS”.

Redaktorem prowadzącym dodatku jest Antoni Bugajski, a redaktorem graficznym Cezary Piotrowski. Cena wtorkowej gazety to 3,90 zł.

Kazimierz Górski urodził się 2 marca 1921 roku we Lwowie. Jako selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski zdobył z nią trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1974 roku oraz złoty (1972) i srebrny medal olimpijski (1976). Jako trener wywalczył dwa mistrzostwa Grecji z Panathinaikosem Ateny i trzy z Olympiakosem Pireus, a także czterokrotnie puchar tego kraju. W plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna" został wybrany trenerem XX wieku. W latach 1991-1995 był prezesem PZPN. Zmarł 23 maja 2006 roku w Warszawie.

? Najnowsze wydanie dostępne od rana w kioskach! Wydanie cyfrowe oraz wszystkie treści na stronie internetowej przeczytasz dzięki aktywnej subskrypcji: http://bit.ly/SubskrypcjaPS ??

Opublikowany przez Przegląd Sportowy Poniedziałek, 1 marca 2021

(MAC, 02.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.