Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon.pl uruchomiony dla klientów

Amazon zapowiedział otwarcie polskiego e-sklepu w tym roku (fot. screen Amazon.pl)

Polska wersja sklepu internetowego Amazon działa od wtorku. Wcześniej domena Amazon.pl przekierowywała do niemieckiej wersji witryny.

Na stronie głównej Amazon.pl można zarówno sprawdzić promowane produkty, jak i przejść do jednej z kategorii. Ceny automatycznie są podawane w polskich złotych. Do wyboru są płatności za pomocą kart Visa, Mastercard oraz za pośrednictwem usług Przelewy24 i BLIK. Do przeprowadzenia zakupów potrzebne jest założenie konta Amazon lub zarejestrowanie się w sklepie.

- Dzisiaj ruszamy ze sprzedażą na Amazon.pl. Będziemy nadal ciężko pracować, aby zdobyć zaufanie polskich klientów poprzez zwiększanie wyboru produktów, zapewnienie niskich cen oraz dostarczanie pozytywnych i godnych zaufania doświadczeń zakupowych - mówi cytowany w komunikacie prasowym Alex Ootes, wiceprezes Amazon ds. rozwoju w UE. 

Od wtorku na stronie Amazon.pl są dostępne dla polskich klientów międzynarodowe wersje urządzeń Echo i Echo Dot - głośniki połączone z chmurową usługą Alexa, umożliwiającą interakcje za pomocą głosu. Międzynarodowa wersja Echo będzie dostępna od 349,99 zł, a Echo Dot od 199,99 zł. W polskim sklepie Amazona dostępne są również czytniki książek elektronicznych Kindle Paperwhite (od 649,99 zł).

Pod koniec stycznia Amazon rozpoczął rejestrację dla polskich przedsiębiorców, którzy byli zainteresowani oferowaniem swoich usług i produktów przez amerykańską platformę e-commerce. 

Amazon działa w Polsce od 2014 roku, ale do tej pory amerykański koncern cyfrowy skupiał się na rozbudowie nad Wisłą centrów dystrybucyjnych. W tym roku planowane jest otwarcie dziesiątego centrum w Świebodzinie (woj. lubuskie).

(PTD, 02.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.