Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Multipleksy odwlekają datę ponownego otwarcia

Kina ponownie mogą być otwarte od 12 lutego (fot. Pexels.com)

Rząd nie zamknął ponownie kin po warunkowym ich otwarciu na dwa tygodnie. Wyjątkiem jest województwo warmińsko-mazurskie. Sieci multipleksów nadal wstrzymują się z ponownym zaproszeniem widzów. 

Resort zdrowia zaktualizował listę obostrzeń podczas pandemii z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Wprowadzono regionalizację restrykcji. Z tego powodu od 27 lutego w województwie warmińsko-mazurskim ponownie zamknięte są instytucje kultury, w tym kina. W pozostałych regionach seanse filmowe mogą odbywać się z zajęciem 50 proc. dostępnych miejsc na widowni. Nie można również spożywać posiłków i napojów podczas seansów. Po poluzowaniu obostrzeń otwarły się przede wszystkim kina studyjne. 

Sieci multipleksów, pomimo pozostawienia otwartych kin praktycznie w całym kraju, nadal nie otwierają się dla widzów. - Rząd przyjął zasadę regionalizacji obostrzeń, dlatego dosyć łatwo będzie można zaobserwować, kiedy nastąpi wygaszanie trzeciej fali. Od tego momentu Helios potrzebuje dwóch tygodni, aby uruchomić swoje kina. Można więc się spodziewać, że otwarcie naszych multipleksów nastąpi pod koniec marca lub zaraz po świętach wielkanocnych - komentuje dla "Press" Nina Graboś z biura prasowego Agory (właściciel kin Helios).

Terminu ponownego otwarcia nie wskazują również pozostałe sieci multipleksów - Multikino i Cinema City. Obydwie sieci kin podtrzymują stanowisko z początku lutego - czekają na decyzję rządu o bezterminowym otwarciu kin i zapewnienie jak największej liczby widzów na seansach. 

Według danych serwisu Boxoffice.pl w dwa pierwsze weekendy po ponownym otwarciu kin (12-14 i 19-21 lutego) na seansach filmowych w całej Polsce pojawiło się ponad 68 tys. widzów.  

(PTD, 01.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.