Dział: INTERNET

Dodano: Luty 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prof. Zybertowicz przerwał wywiad, bo zapytano go o wyjazd prezydenta na narty

(screen Onet Opinie)

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz zakończył rozmowę w programie Onet Opinie po tym, jak prowadzący Andrzej Gajcy zapytał go o wyjazd prezydenta na narty do Wisły.

Pytania dotyczące wyjazdu prezydenta na narty padły na samym początku programu. Prowadzący program Andrzej Gajcy zapytał: "Jak to jest, że dzieci w całym kraju w tym roku nie pojechały na ferie, a prezydent Andrzej Duda, jak tylko rząd otworzył stoki narciarskie chwycił narty, zapakował je do rządowej limuzyny i przez cały weekend szusował na nartach? O jego powrocie na sygnale, korzystając z korytarza życia, który służy karetkom, nie wspomnę. Czy Pana zdaniem jest to odpowiedni przykład w dobie pandemii?".

Prof. Zybertowicz zaznaczył, że inaczej się umawiał z wydawczynią programu Karoliną Opolską. "Z nią wczoraj rozmawiałem o tym, co ma być przedmiotem naszej rozmowy. Mówiłem, że nie piszę się na komentowanie bieżączki politycznej" – powiedział prof. Zybertowicz i zapowiedział, że odpowie krótko na zadane pytanie i na tym zakończy swój udział w programie.

Prowadzący Andrzej Gajcy po zakończeniu rozmowy z profesorem zwrócił się do widzów programu, mówiąc, że dożyliśmy takich czasów, kiedy to goście, którymi są często politycy i doradcy najważniejszych osób w państwie, chcą dziennikarzom dyktować i wskazywać pytania, które mają być im zadane.

Do sprawy odniosła się wydawczyni Onet Opinie Karolina Opolska.

- Owszem, podczas wczorajszej rozmowy, prof. Andrzej Zybertowicz podkreślił, że nie chce rozmawiać na temat bieżącej sytuacji politycznej, a zależy mu na analitycznej rozmowie, dotyczącej sytuacji pandemicznej. I takie pytania red. Andrzej Gajcy miał dla prof. Zybertowicza przygotowane, gdyż takie było główne założenie niedoszłej rozmowy z doradcą prezydenta – powiedziała Onetowi Opolska. – Nie czuję, żeby – jak sugerował prof. Zybertowicz – moja reputacja została naruszona, nie zgadzam się bowiem na sytuację, w której to gość programu, urzędnik państwowy, wybiera pytania, na które chce odpowiadać, a gdy te przestają mu pasować, przerywa rozmowę. 

W dalszej rozmowie programu Gajcy miał porozmawiać z prof. Zybertowiczem o społecznym odbiorze ograniczeń pandemicznych, o aktywności prezydenta w sprawie opublikowanego wyroku Trybunału Konstytucynego dotyczącego aborcji, a także o relacjach polsko-amerykańskich. 

(BAE, 23.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.