Dział: PRASA

Dodano: Luty 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Startuje konkurs dziennikarski „Kultura w pandemii – pandemia w kulturze”

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 15 czerwca (fot. materiały prasowe)

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Towarzystwo Dziennikarskie i Fundacja Collegium Civitas ustanowiły konkurs na reportaż i tekst publicystyczny pod hasłem „Kultura w pandemii – pandemia w kulturze”.

Organizatorzy podkreślają, że pandemia radykalnie zmieniła funkcjonowanie kultury, jej odbiorców i twórców. „Sporo już o tym napisano, chcemy jednak wesprzeć kolejne wartościowe świadectwa tego czasu. Zwłaszcza dziś, gdy wolne słowo jest na wagę złota” - argumentują.

Konkurs jest otwarty. Prace – wyłącznie niepublikowane dotychczas teksty – można zgłaszać w obu lub w jednej kategorii. Teksty mogą liczyć maksymalnie 14 tysięcy znaków ze spacjami. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja pod adresem: [email protected].

Jury konkursu tworzą: Ryszard Bańkowicz (przewodniczący) i Rafał Skąpski z ZAiKS-u, Elżbieta Sawicka i Cezary Łazarewicz z Towarzystwa Dziennikarskiego oraz Jacek Żakowski z Collegium Civitas. Sekretarzem (bez prawa głosu) jest Jacek Rakowiecki z Fundacji Collegium Civitas.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 15 czerwca. Pierwsza nagroda w obu kategoriach to 15 tys. zł, drugie nagrody wyniosą po 8 tys. zł. Jury przyzna też po trzy wyróżnienia w obu kategoriach – każde po 2 tys. zł. Regulamin dostępny jest na stronach internetowych organizatorów.

(RAQ, 18.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.