Dział: INTERNET

Dodano: Luty 17, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney+ do 2026 roku może przegonić Netflixa

Disney+ w ciągu 14 miesięcy od startu osiągnął to, co przewidywał plan czteroletni (for. Mika Baumeister/Unsplash)

Według prognoz Digital TV Research w ciągu pięciu lat Disney+ wyprzedzi Netflix i zostanie serwisem streamingowym z największą liczbą odbiorców na świecie. Zdaniem autorów analizy należący do koncernu Disneya serwis wyprzedzi dotychczasowego lidera w stosunku 294 do 286 mln użytkowników.

W weekend Disney ujawnił, że jego flagowa usługa na koniec 2020 roku osiągnęła liczbę 94,9 mln użytkowników (doliczając Hulu i ESPN+ serwisy koncernu miały 146 mln subskrypcji). To nadal daleko od Netflixa - który ma 203,66 mln użytkowników - ale analitycy zwracają uwagę na tempo rozwoju. Disney+ w ciągu 14 miesięcy od startu osiągnął to, co przewidywał plan czteroletni. Dlatego cel na rok 2024 to 230-260 mln subskrypcji. Według prognoz Digital TV Research dwa lata później serwis może osiągnąć pozycję lidera.

Autorzy raportu zaznaczają, że sukces Disneya będzie zależeć w dużej mierze od Indii, gdzie przewaga nad Netflixem ma być ponadsiedmiokrotna (98 do 13 mln subskrybentów). Wynika to z przyjętej strategii - koncern zintegrował Disney+ z istniejącym już serwisem streamingowym Hotstar. Disney+ Hotstar posiada wyłączne prawa do transmisji niezwykle popularnych zawodów krykieta Indian Premier League.

Według raportu do 2026 roku Disney i Netflix będą jedynymi platformami, które przekroczą 200 mln subskrypcji. Amazon (184 mln), HBO (50 mln) i Apple (11 mln) pozostaną daleko w tyle. 

Ponieważ w Indiach i krajach azjatyckich opłaty za dostęp do serwisów streamingowych są dużo niższe, to przychody Disney+ są szacowane na 20,76 mld dol. wobec 39,52 mld dol. w przypadku Netflixa.

(MAC, 17.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.