Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef RMN zarządził głosowanie ws. nowego członka zarządu TVP

Obecnie zarząd TVP jest dwuosobowy (fot. Jakub Kamiński/East News)

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zarządził głosowanie korespondencyjne w sprawie powołania Wojciecha Kasprowskiego do zarządu Telewizji Polskiej.

Krzysztof Czabański przekazał członkom Rady, że mają oni dwa dni na oddanie głosu.

Wojciech Kasprowski określany jest jako człowiek Adama Bielana z Porozumienia. W 2019 roku bezskutecznie startował do Sejmu z listy PiS. Pracuje w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

"Podejmowanie decyzji w nagłym trybie, korespondencyjnie, bez żadnej dyskusji w sprawie bardzo istotnej dla przyszłości Telewizji Polskiej potwierdza, iż sprowadza Pan Radę Mediów Narodowych wyłącznie do roli dekoracyjnej" - komentuje decyzję przewodniczącego członek RMN Juliusz Braun. Apeluje o wycofanie zarządzenia i wprowadzenie tej sprawy do porządku obrad najbliższego posiedzenia.

Obecnie zarząd TVP jest dwuosobowy, poza Jackiem Kurskim tworzy go Mateusz Matyszkowicz.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 05.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.