Dział: INTERNET

Dodano: Luty 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Baca-Pogorzelska dołączyła do zespołu Outriders

Karolina Baca-Pogorzelska do końca listopada 2019 roku była dziennikarką "Dziennika Gazety Prawnej" (screen: YouTube/Tomasz Lis.)

Karolina Baca-Pogorzelska od 1 lutego jest dziennikarką serwisu Outriders (Outriders). Będzie zajmować się tematyką transformacji energetycznej.

Baca-Pogorzelska rozpocznie prace nad specjalnymi projektami filmowymi poświęconymi przyszłości klimatycznej. - Będziemy docelowo mówić o transformacji jako szeroko rozumianym zjawisku, przede wszystkim o transformacji energetycznej. Chcemy informować o zmianach klimatu, ale osadzając Polskę w kontekście globalnym. Nie będziemy operować tylko słowem pisanym, to będą bardzo różne formy – mówi "Press" Baca-Pogorzelska.

Baca-Pogorzelska zajmuje się tematyką górniczą i energetyczną. Do końca listopada 2019 roku pracowała w "Dzienniku Gazecie Prawnej", wcześniej w "Dzienniku Wschodnim" i "Rzeczpospolitej". Jej książka "Czarne złoto. Wojny o węgiel z Donbasu" (napisana wraz z Michałem Potockim) została nominowana w pierwszej edycji konkursu Grand Press – Książka Reporterska Roku 2020.

Wraz z Piotrem Czabanem z TVN zaangażowała się w uzyskanie azylu przez reportera z Syrii, który ostatecznie uciekł z kraju. Polska udzieliła schronienia jemu i jego rodzinie. Baca-Pogorzelska i Czaban za pomoc otrzymali nagrodę specjalną Press Club Polska i wyróżnienie w ramach Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Outriders to serwis poświęcony sprawom międzynarodowym, ale skupiony bardziej na zagadnieniach społecznych niż politycznych. Działa jako spółka not for profit. Zespół Outriders otrzymał w 2017 roku Grand Press Digital za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

(JSX, 04.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.