Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wystąpiła z serduszkiem WOŚP. Nie poprowadzi już pogody w TVP 3 Poznań

TVP zapowiedziała kroki prawne wobec "GW" (screen Twitter.com/PiotrZytnicki)

Patrycja Kasperczak nie będzie już prezenterką pogody TVP 3 Poznań. W niedzielę wystąpiła na wizji z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szefowa oddziału twierdzi, że umowa dziennikarki na prowadzenie pogody wygasła z końcem stycznia, ale pozostaje ona zatrudniona w TVP 3 Poznań.

Patrycja Kasperczak pojawiła się z serduszkiem WOŚP w niedzielę wieczorem 31 stycznia, czyli w dniu 29. finału Orkiestry.

Według poznańskiej "Gazety Wyborczej" dyrektorka poznańskiego oddziału TVP Agata Ławniczak "wpadła w szał" i w poniedziałek miała zwolnić Kasperczak z pracy, uznała bowiem, że występując z serduszkiem WOŚP, prezenterka promowała konkurencyjny TVN, który jest partnerem telewizyjnym WOŚP.

W oświadczeniu zamieszczonym na profilu TVP 3 Poznań w mediach społecznościowych Agata Ławniczak przekonuje, że Patrycja Kasperczak jest zatrudniona w oddziale "na podstawie umowy cywilnoprawnej jako redaktor odpowiedzialny dnia". "Natomiast jej umowa dotycząca prowadzenia prognozy pogody wygasła z dniem 31.01.2021 r. z powodu upływu terminu, na który była zawarta" - napisała szefowa oddziału.

 

Tyle że jeszcze w poniedziałek 1 lutego Patrycja Kasperczak przedstawiała prognozę w TVP 3 Poznań. Nagranie z niedzielną pogodą nie jest już dostępne na stronie internetowej oddziału. Jednocześnie TVP zapowiedziała, że "w związku z zaistniałą sytuacją wobec Gazety Wyborczej zostały podjęte stosowne kroki prawne".

Do sprawy odniósł się prezes TVP Jacek Kurski, który skomentował wpis Konrada Piaseckiego z TVN 24 na ten temat. "Miała być sanacja. A to coraz bardziej rekonstrukcją PRL-u zalatuje. Może i prezes @KurskiPL całkiem dobrze śpiewa Kaczmarskiego, ale teksty najwyraźniej do niego nie przemawiają" - napisał Piasecki, na co Kurski zareagował: "Dziwię się że tak doświadczony redaktor jak Konrad Piasecki wierzy w kłamstwa Gazety Wyborczej".

(KOZ, 04.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.