Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Luty 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PZU przez trzy lata sponsorem Igi Świątek

Iga Świątek od 8 lutego będzie w Melbourne walczyć o kolejny tytuł wielkoszlemowy (fot. materiały prasowe)

Powszechny Zakład Ubezpieczeń objął patronatem Igę Świątek - pierwszą Polkę, która wygrała tenisowy turniej wielkoszlemowy. Umowa ma obowiązywać co najmniej przez trzy lata.

- Mam nadzieję, że wsparcie solidnego partnera, jakim jest PZU, będzie dla Igi swoistą polisą, która zapewni jej spokój i stabilizację pozwalające całkowicie skoncentrować się na grze. Wtedy, łącząc swój talent z pracowitością, będzie nie do zatrzymania – mówi Beata Kozłowska-Chyła, prezeska PZU.

Po raz pierwszy Iga Świątek wystąpi w stroju z logo PZU już w poniedziałek 1 lutego podczas turnieju WTA500. Przez najbliższe trzy lata tenisistka będzie reprezentować PZU podczas meczów Wielkiego Szlema i WTA Tour oraz Igrzysk Olimpijskich.

 

Iga Świątek po zwycięstwie w wielkoszlemowym French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu awansowała na 17. miejsce w światowym rankingu. Zajęła drugie miejsce w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego polskiego sportowca roku 2020 (za Robertem Lewandowskim, a przed Kamilem Stochem).

Wielkoszlemowy turniej Australian Open w Melbourne, w którym Iga Świątek ma wziąć udział, potrwa od 8 do 21 lutego.

(MAC, 01.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.