Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP w 2022 roku zamierza zaoferować swój dekoder

Dekoder ma umożliwić dostęp do wszystkich kanałów TVP, biblioteki wideo na żądanie i funkcji multimedialnych (fot. Piotr Molecki/East News)

Telewizja Polska prawdopodobnie w 2022 roku udostępni swój dekoder - dowiedział się "Press". 

Na przyszły rok została zaplanowana w Polsce zmiana standardu nadawania na DVB-T2/HEVC. Według TVP ok. 60 proc. telewizorów na rynku ma już tuner DVB-T2. Dzięki dekoderowi z tym tunerem nie trzeba będzie wymieniać telewizora po wprowadzeniu tego standardu. - To ważne dla tradycyjnych i do tego starszych odbiorców - tłumaczy nasz rozmówca z TVP.

Dekoder ma umożliwić dostęp do wszystkich kanałów TVP, biblioteki wideo na żądanie i funkcji multimedialnych.

Z kolei jeszcze w tym roku TVP uruchomi TVP World (w miejsce Poland In) i TVP Kobieta (start zaplanowany jest na 8 marca). W trakcie mistrzostw Europy w piłce nożnej ponownie nadawać będzie kanał TVP 4K. W planach jest także stworzenie TVP Nauka i TVP Muzyka.

(KOZ, 01.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.