Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Jerzy Madejski, dziennikarz z Radomia

(fot. Radom.Wyborcza.pl/screen)

W wieku 79 lat zmarł Jerzy Madejski, dziennikarz i fotograf związany z radomskimi redakcjami. Autor książek i wykładowca był zarażony koronawirusem.

O śmierci Madejskiego w poniedziałek poinformowały media z Radomia. Był absolwentem Uniwersytet Łódzkiego. Pracował m.in. "Echo Skórzanych" (organie Radomskich Zakładów Przemysłu Skórzanego "Radoskór"), gazecie wydawanej przez Radomską Wytwórnię Telefonów, "Słowie Ludu" i "Gazecie Radomskiej". 

 

Z wielkim żalem przyjąłem informację, że w niedzielę w wieku 79 lat zmarł Jerzy Madejski, dziennikarz radomskich mediów,...

Opublikowany przez Leszka Ruszczyka Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Współpracował także z lokalnymi rozgłośniami radiowymi - Radiem Rekord i Radiem Dla Ciebie. Madejski zajmował się również fotografią, a zdjęcia jego autorstwa pojawiały się na wystawach w radomskich instytucjach kultury.

W 2012 roku wydał powieść "Połowa mężczyzny". Dziennikarz zmarł 24 stycznia w szpitalu, po tym jak wykryto u niego koronawirusa. 

(PTD, 25.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.