Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

JasonHunt przygotował ranking najbardziej wpływowych blogerów

Złota Dziesiątka najbardziej wpływowych blogerów 2020 (screen z rankingu)

Bloger JasonHunt zaprezentował 13. edycję rankingu „Najbardziej wpływowych blogerów”, przygotowaną wraz z Brand24 i Press-Service Monitoring Mediów. Za mocni do Złotej Dziesiątki zostali ujęci w Galerii Sław.

Ranking zawiera 30 najbardziej wpływowych osób 2020 roku (Złota, Srebrna i Brązowa Dziesiątka), 11 osób w Galerii Sław i 57 Wschodzących Gwiazd. Znajdują się w nim osoby, które na pytanie „Czy czujesz się blogerem?” odpowiadają twierdząco. Ranking ma być podpowiedzią, na kogo warto zwracać uwagę przy współpracy komercyjnej.

W Złotej Dziesiątce najbardziej wpływowych blogerów minionego roku znaleźli się: Anna Skura (prowadząca blog lifestylowy What Anna Wears), Malwina Bakalarz-Trzcińska (blog parentingowy Bakusiowo), Kamil Nowak (blog parentingowy Blog Ojciec), Janina Bąk (blog Janina Daily), Ewa Chojnowska-Lesiak (blog podróżniczy Szpilki w Plecaku), Kasia Koczułap (blog Co z Tym Seksem), Anna Makowska (blog Doktor Ania), Jakub Roskosz (blog Jakub Roskosz), Agnieszka Trolese (blog podróżniczo-kulinarny Taste And Travel), Katarzyna Woźniak (blog o zdrowiu Mama i Stetoskop).

JasonHunt wskazuje, że w grupie tej nie ma osób, które są „za mocne na złotą dziesiątkę”. Zostały one bowiem umieszczone w Galerii Sław, która składa się z osób, które „wywarły największy wpływ na rozwój blogosfery i social mediów w historii naszego kraju”. Znajdują się tam: Przemysław Pająk, Michał Szafrański, Maciej Budzich, Jessica Mercedes, Ola Budzyńska, Michał Kędziora, Julia Kuczyńska, Grzegorz Marczak, Andrzej Tucholski, a od tego roku również Nicole Sochacki-Wójcicka, Karol Lewandowski i Ola Ślusarczyk.

Galeria Sław - w przeciwieństwie do głównego rankingu - nie składa się wyłącznie z osób aktywnych, ale także z tych, które już nie tworzą treści w internecie. - To miejsce dla tych, którzy przez lata zajmowali czołowe miejsca w rankingu, blokując miejsce nowym twórcom. Byli i wciąż są zbyt mocni, aby nie ujmować ich w zestawieniu, a tworzenie rankingu, w którym co roku widzielibyśmy te same twarze, nie miało większego sensu - mówi „Press” JasonHunt.

W rankingu znajduje się też galeria Wschodzących Gwiazd, czyli zestawienie 57 blogów, które edukują, motywują i inspirują, publikując wartościowe treści i wyróżniając się w tematyce, którą poruszają. W rankingu tym znaleźli się m.in. Dominika Wojsz (blog Mama Lekarz), Justyna Nater (blog Dbaj o Wzrok) czy Anna Leonarcik (blog Travel Story).

JasonHunt, czyli Tomasz Tomczyk (dawniej znany jako Kominek) blogować zaczął w 2005 roku, a od 2010 roku prowadzi wykłady i szkolenia w obszarze PR i reklamy w blogosferze. Partnerami rankingu są Brand24, Press-Service Monitoring Mediów, a także Zenbox.pl i Designum.

(IKO, 25.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.