Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ernest Zozuń pozwał Polskie Radio

Ernest Zozuń domaga się przywrócenia do pracy (fot. Piotr Molecki/East News)

Ernest Zozuń, zwolniony dyscyplinarnie wieloletni dziennikarz radiowej Trójki, pozwał Polskie Radio.

Zozuń w pozwie domaga się od Polskiego Radia przywrócenia go do pracy. Ani on, ani wcześniej Polskie Radio, nie komentowali powodów zwolnienia.

Polskie Radio, mimo ochrony związkowej, zwolniło dyscyplinarnie Ernesta Zozunia w połowie listopada ub.r. Dziennikarze radia uważają, że miało to związek z jego występem przed senacką komisją kultury, przed którą w maju krytycznie wypowiadał się na temat zarządzania Polskim Radiem.

Po tym jak dyrektorem Trójki 20 sierpnia 2020 roku został Michał Narkiewicz-Jodko, Ernest Zozuń został oddelegowany do Informacyjnej Agencji Radiowej na trzy miesiące. W Polskim Radiu pracował od 1988 roku, był m.in. korespondentem w Iraku i Moskwie. W Trójce przygotowywał m.in. audycję "Trzy strony świata". Kiedy dyrektorem Programu III był Kuba Strzyczkowski, Zozuń kierował redakcją aktualności.

Ernest Zozuń obecnie związany jest z Radiem 357, tworzonym przez byłych dziennikarzy Trójki.

(KOZ, 21.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.