Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Parler wróci do Apple, ale pod warunkiem lepszej moderacji treści

Tim Cook stawia warunki, ale skłania się ku przywróceniu Parlera (fot. materiały prasowe)

Tim Cook, dyrektor generalny Apple, zadeklarował, że serwis Parler może zostać przywrócony do sklepów internetowych firmy, ale pod warunkiem, że usprawni system filtrowania niebezpiecznych treści.

10 stycznia Parler został usunięty ze sklepów Apple i Google oraz z serwerów Amazona. Stało się to po atakach zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol, którzy skrzykiwali się m.in. za pośrednictwem serwisu popularnego wśród amerykańskich użytkowników o poglądach prawicowych.

Po zablokowaniu szef serwisu John Matze wniósł pozew sądowy przeciwko Amazonowi i opublikował oświadczenie, że jeżeli internetowi giganci nie cofną decyzji, oznaczać to będzie likwidację Parlera, który ma ponad 10 mln użytkowników. Dodał, że tuż przed zablokowaniem serwis „próbował sprostać wyzwaniom związanym z moderacją treści, zaostrzonym zarówno przez bieżące wydarzenia, jak i przez bezprecedensowy wzrost liczby użytkowników i aktywności Parlera”.

(MAC, 19.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.