Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef Twittera: zablokowanie Trumpa słuszne, chociaż to niebezpieczny precedens

Donald Trump jest pierwszym amerykańskim prezydentem dwukrotnie poddanym impeachmentowi podczas jednej kadencji (fot. Gage Skidmore/ WikimediaCommons)

Jack Dorsey, współzałożyciel i szef Twittera, w kilkunastu tweetach przyznał, że choć zablokowanie Donalda Trumpa przez serwis uważa za słuszne, to stwarza niebezpieczny precedens. 

"Nie cieszę się z tego ani nie odczuwam dumy" - podkreślił Dorsey, pisząc, że debata publiczna nie powinna być oparta na systemie kar i nakazów. Przyznał, że takie działania powodują podziały. "To niebezpieczny precedens. Pokazuje, że jednostka lub korporacja może skutecznie kontrolować część debaty toczącej się w skali całego globu" - napisał.

Przed atakiem zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia prezydent, przemawiając do zgromadzonych, po raz kolejny powtarzał niepoparte dowodami twierdzenia o sfałszowaniu wyborów. Już po szturmie wezwał w opublikowanym na Twitterze nagraniu do pokojowego rozejścia się do domów, mówiąc jednocześnie, że "wybory skradziono", co było ostateczną przyczyną zablokowania jego konta.

Dorsey zadeklarował, że w przyszłości Twitter w podobnych sytuacjach będzie wcześniej stanowczo reagować, aby nie musieć podejmować tak kontrowersyjnych decyzji.

Trump jest pierwszym amerykańskim prezydentem dwukrotnie poddanym impeachmentowi podczas jednej kadencji.   

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 15.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.