Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google oferuje 3 mln dol. na walkę z dezinformacją o szczepionkach

O uruchomieniu funduszu Google informuje na blogu (fot. Piotr Molecki/East News)

Google News Initiative uruchamia otwarty globalny fundusz do walki z dezinformacją o szczepionkach przeciwko COVID-19, o wartości do 3 mln dol.

Otwarty fundusz grantowy na projekty medialne dotyczące walki z dezinformacją na temat szczepień przeciwko COVID-19 "ma na celu wspieranie dziennikarskich wysiłków zmierzających do skutecznego weryfikowania nieprawdziwych informacji na temat procesu szczepień przeciwko COVID-19" - poinformowano na blogu Google.

Wnioski o finansowanie będą oceniane przez zespół 14 jurorów ze świata akademickiego, medialnego, medycznego i organizacji non-profit, a także przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia.

W grudniu Google News Initiative przeznaczyło 1,5 mln dol. na centrum medialne poświęcone szczepionkom przeciwko koronawirusowi.

(MAC, 14.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.