Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej bez transmisji w polskiej telewizji

Pośrednik miał zażądać od TVP 1,5 mln euro za pokazanie mistrzostw (fot. Pixabay.com)

Rozpoczynających się w środę w Egipcie mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn nie będzie pokazywać żadna telewizja w Polsce. 

Według WP Sportowych Faktów stawki, których żądał pośrednik Lagardere, były nie do przyjęcia dla żadnej polskiej telewizji. Z informacji serwisu wynika, że tylko Telewizja Polska podjęła zaawansowane rozmowy - Lagardere miał zażądać od TVP 1,5 mln euro za pokazanie całych mistrzostw lub 0,5 mln euro za mecze Polaków. 

"Jak wygrywamy ważne przetargi na bardzo konkurencyjnym rynku, to »eksperci« na tt twierdzą, że z taaaakim budżetem to każdy by wygrywał. Kiedy okazuje się jednak, że dbamy o publiczne pieniądze i nie przepłacamy praw jest oburzenie. Zdecydujcie się, narracja wam się rozjeżdża" - napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

W 2019 roku mistrzostwa świata w piłce ręcznej pokazywał w Polsce Eurosport.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 13.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.