Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter usunął konto Trumpa bezterminowo

Z konta Donalda Trumpa na Twitterze pozostała już tylko nazwa (screen: YouTube.com/Donald J Trump)

Władze Twittera w piątek wieczorem poinformowały, że konto osobiste Donalda Trumpa zostaje definitywnie zablokowane. Ten zdążył jeszcze wysłać na oficjalne prezydenckie konto @POTUS wiadomość, że w takim razie stworzy własną platformę społecznościową.

Twitter w oświadczeniu napisał, że decyzja o zamknięciu konta została podjęta z powodu tego, w jaki sposób były odbierane ostatnie wpisy prezydenta USA. Uznano, iż wpisy wciąż podważające wyniki głosowania prezydenckiego stanowiły niestosowny komentarz do wydarzeń, jakie w środę rozegrały się na Kapitolu.

Serwis społecznościowy ostrzegł najpierw Trumpa o zawieszeniu jego konta na 12 godzin, pod warunkiem niezamieszczania w tym czasie żadnych wątpliwych postów i usunięcia ostatnich. W czwartek Trump je usunął, jego konto zostało odwieszone. W piątek jednak napisał, że nie weźmie udziału w inauguracji prezydenckiej Joego Bidena, zaplanowanej na 20 stycznia. Wieczorem jego konto zostało usunięte na stałe. W miejscu pozbawionym zdjęcia i dotychczasowych wpisów pojawiło się wyjaśnienie, że "zawieszamy konta, które naruszają zasady Twittera".

"Po szczegółowym rozpatrzeniu ostatnich wpisów z konta Donalda Trumpa i związanego z nimi kontekstu – zwłaszcza sposobu, w jaki były odbierane i interpretowane wśród użytkowników Twittera i poza nim – zdecydowaliśmy o trwałym zawieszeniu konta w związku z ryzykiem dalszego podżegania osób do stosowania przemocy" – przekazał w oświadczeniu serwis.

Press

(screen Twitter.com/realDonaldTrump)

Trumpa poprzez Twittera obserwowało ponad 88 mln osób. Co najmniej do 20 stycznia pozostają zawieszone jego konta na Facebooku oraz Instagramie.

(MAC, 11.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.