Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Operator Reutersa aresztowany w Etiopii bez podania przyczyn

Kumerra Gemechu współpracował z agencją przez blisko dekadę (screen: YouTube/Handelsblatt)

Operator Agencji Reutera, Kumerra Gemechu, został aresztowany w stolicy Etiopii, Addis Abebie. Będzie przetrzymywany co najmniej przez dwa tygodnie.

Rodzinie nie podano powodu aresztowania, policja nie odpowiedziała na pytania agencji. 38-letni Kumerra przez blisko dekadę współpracował z Agencją Reutera jako niezależny operator. Podczas krótkiego przesłuchania, przy którym nie był obecny adwokat, sędzia nakazał zatrzymanie Kumerry przez 14 dni, by dać policji czas na zbadanie sprawy.

Reuters wydał oświadczenie, stanowczo potępiając zatrzymanie Kumerry. Aresztowanie najprawdopodobniej ma związek z pobiciem Tiksy Negeriego, fotografa agencji, przez dwóch funkcjonariuszy policji federalnej. Do zdarzenia doszło 16 grudnia.

(MAC, 29.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.