Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Hajdarowicz oskarża Orlen ws. zajętych kont Gremi Media

Głównymi akcjonariuszami KCI są spółki należące do Grzegorza Hajdarowicza (screen: YouTube/Rzeczpospolita TV)

Komornik zajął majątek spółki KCI, większościowego akcjonariusza Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Zdaniem Grzegorza Hajdarowicza, w sprawę zamieszany jest PKN Orlen, według informacji Onetu zainteresowany zakupem Gremi Media. Koncern temu zaprzecza.

W ubiegły wtorek KCI SA poinformowała, że do spółki wpłynął nakaz zapłaty na skutek pozwu Centrum Nowoczesnych Technologii z Sosnowca o zapłatę ponad 5,3 mln zł. Zdaniem KCI, pozew to nadużycie prawa i spółka złożyła doniesienie do prokuratury. KCI złożyło też wniosek do sądu o uchylenie nakazu zapłaty.

W wywiadzie z „Rzeczpospolitą” przewodniczący rady nadzorczej KCI Grzegorz Hajdarowicz mówi, że prawnik reprezentujący CNT „załatwił, okłamując sąd w Krakowie, nakaz zapłaty przez spółkę drugi raz tej samej, niebagatelnej kwoty”. Jak dodaje, komornik zajął prawie cały majątek KCI (ok. 0,5 mld zł). Hajdarowicz przypomina, że według opublikowanych 12 grudnia informacji Onetu PKN Orlen chce przejąć Gremi Media. Kilka dni później kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa spółka [FIP 11 FIZ AN w porozumieniu z Jakubasem ma 75 proc. udziałów CNT - przyp. red.] zajęła konta i akcje wydawcy „Rzeczpospolitej”. „Nasuwa się pytanie: czy Zbigniew Jakubas działa na zlecenie Orlenu? Bo znając go od wielu lat, wiem na pewno, że nic nie wydarzyło się bez jego wiedzy i akceptacji” - mówi Hajdarowicz. Jak dodaje, spółka zawiadomiła sąd, prokuraturę i Radę Adwokacką w tej sprawie.

Orlen wydał oświadczenie, w którym „stanowczo dementuje” zawarte w wywiadzie sugestie „jakoby PKN Orlen miał jakikolwiek wpływ na działalność niezawisłych sądów”. „Informujemy, że PKN Orlen nie ma żadnych biznesowych, ani innych relacji z panem Zbigniewem Jakubasem. Dlatego w kategoriach insynuacji należy traktować stawiane przez G. Hajdarowicza pytanie: »Czy Zbigniew Jakubas działa na zlecenie Orlenu?«” - podkreślono.

KCI jest właścicielem 74 proc. udziałów Gremi Media, wydawcy m.in. dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet Gazeta Giełdy”.

(JSX, 28.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.