Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Udział Trójki w największych miastach spadł z 7,7 proc. do 2,7 proc.

Prezeską Polskiego Radia jest Agnieszka Kamińska (fot. Piotr Molecki/East News)

W największych miastach słuchalność Programu III Polskiego Radia spadła niemal trzykrotnie, a radio Tok FM zbliżyło się do Radia Zet.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar, w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań) w okresie wrzesień-listopad 2020 RMF FM zdobył 16,1 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza wzrost z 15,7 proc. w analogicznym okresie rok wcześniej.

Słuchalność Radia Zet rok do roku spadła z 10,3 proc. do 9,5 proc., podczas gdy wzrosła radia Tok FM - z 8,5 proc. do 9,2 proc. i Radia Eska - z 7,4 proc. do 7,9 proc.

RMF Classic, notując wzrost z 3,9 proc. do 5,9 proc., awansowało na piąte miejsce w największych miastach. Stacja wyprzedziła m.in. Antyradio (wzrost z 4,7 proc. do 5,5 proc.) i Radio Złote Przeboje (spadek z 5,1 proc. do 4,4 proc.), a także Program III Polskiego Radia. Radiowa Trójka zanotowała istotny spadek, z 7,7 proc. do 2,7 proc. Jeszcze rok temu antena plasowała się na czwartej pozycji, teraz wypadła poza pierwszą dziesiątkę.

Radio Pogoda, które zwiększyło udział z 2,6 proc. do 3,8 proc., znalazło się przed Programem I Polskiego Radia (spadek z 3,6 proc. do 3,4 proc.).

(KOZ, 28.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.